Další svátek, tentokrát obezity

21. 05. 2010 | † 30. 09. 2015 | kód autora: Wg4

Tak máme další svátek, kterým je Evropský den obezity. Sice není volno, zato ale jsme dostali dárek: tobolky na hubnutí Alli se slevou. Sleva by měla platit dnes a zítra ve vybraných (velkých) lékárnách. Jestli je sleva i na Internetu, to jsem nezkoumal. Od Alli lze sice očekávat jen mírný efekt, zato je to ale jediný skutečný lék na obezitu, který je k dispozici bez lékařského předpisu. Jen na okraj: Alli je slabší variantou léku Xenical, který je na předpis.

To ostatní, co je na hubnutí ve volném prodeji, to jsou všechno je doplňky stravy. A rozdíl mezi lékem a doplňkem stravy je především v kontrolované záruce účinku u léku; u doplňku stravy stačí záruka výrobce, že výrobek je neškodný (tedy prakticky stejný systém záruky a kontroly jako se aplikuje na potraviny).

No uvidíme, jak akce bude úspěšná, v každém případě se stávající reklama na Alli velmi kladně odrazila na hledanosti výrazu Alli na hubnutí, alespoň podle statistik seznamu.cz.

Jen je škoda, že svátek se nejmenuje Evropský den za hubnutí a zdravý životní styl. Bylo by v tom více optimismu a chuti ke změně. Současný název spíše evokuje smíření se se stavem, který je (nejen v Evropě) neutěšený.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zivotni-styl

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.