Bojujeme správně proti bezitě?

01. 05. 2011 | † 30. 09. 2015 | kód autora: Wg4

Je zajímavé, jaký je roční cyklus reklamy na prostředky proti hubnutí. Teď zrovna jako bychom byli ve vrcholu těchto reklamních aktivit: v televizi a v dalších médiích se jako na kolotoči střídají reklamy na Alli na hubnutí, XLS medical, Slimball, Duo Slim s pomůckami jako jsou tenisky na hubnutí Reebok EasyTone. Přitom tento reklamní cyklus nevypovídá ani tak o těch výrobcích samotnotých, ale o nás jako jejich spotřebitelích.

Proč se vlastně nesnažíme o správnou váhu celý rok? Proč je sezóna hubnutí po obžerství Vánoc a vrcholí v době, kdy si uvědomíme, že naše postava není to nejlepší, co můžeme svým plavkám dopřát? Bohužel je to tak.

Někdy je mi smutno z toho, že my Evropané (stejně jako obyvatelé jiných vyspělých zemí) nevíme, jak bychom nejlépe zhubli a dostali se na přijatelnou váhu, a přitom v podstatné části světa lidé bojují s hladem.

A to již nemluvím o takových smutných extrémech, které se nám nevyhýbají, jako je anorexie a bulimie. Že jde o problém vážný i u nás, o tom nejlépe vypovídá i klip naší přední dietoložky MUDr. Kateřiny Cajthamlové s názevem Zachraňte anorektičky, který se objevil na stream.cz.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky pro-zeny

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.